Pazar, Haziran 24, 2007

Electronica Global Gathering Festival Istanbul

Electronica Festival Istanbul Globalleşiyor

FG 93.7 tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye nin ilk ve tek dans müziği festivali "Electronica Festival İstanbul", Avrupa'nın en büyük dans müziği festivali olan "Global Gathering" ile güçlerini birleştiriyor. 17-18-19 Ağustos tarihlerinde Fiat Grande Punto sponsorluğunda Burc Beach'de gerçekleşecek olan "Electronica Global Gathering İstanbul", benzersiz bir ses-ışık prodüksiyonu ile kurulacak 2 sahnede 40' tan fazla yerli ve yabancı grup ve sanatçıyı canlı performanslar ve DJ setleri ile ağırlayacak. Deniz kenarında kurulacak muhteşem ana sahne harici 5000 kişilik çadır içinde de ikinci sahne yer alacak. Ayrıca Chill-Out Zone çadırı ve VIP-Lounge bölümü de Electronica Global Gathering'in bu seneki süprizleri arasında...

Bu sene bir ilki gerçekleştirerek 1500 kişilik bir kamp alanı ile müzikseverlere konaklama imkanı sağlayacak olan Electronica Global Gathering İstanbul, kite-board şampiyonlarından workshoplar ve gündüz denize girme imkanı ile katılımcılara Burc Beach'in olanaklarından sonuna kadar faydalanma ve gerçek bir festival deneyimi yaşama fırsatı veriyor. Muhteşem deniz ve kumsalda 3 günlük bir tatil ile şehirden kaçma imkanı sağlayan festivalde dans müziğin en iyileri FG 93.7 ve Global Gathering iş birliği ile 20.000'i aşkın seyirciye ulaşacak.

İngiltere'de geçtiğimiz sene 75.000 katılımcıyı ağırlayarak Avrupa dans müziği festivalleri arasında rekor kıran Global Gathering bugüne kadar Daft Punk, Fatboy Slim, Faithless, Basement Jaxx gibi dans müzik dünyasının en büyük isimlerine programında yer verdi. Geçtiğimiz 3 sene içerisinde 40.000 katılımcıyla 30'a yakın canlı grup ve 100'den fazla DJ'i buluşturan Electronica Festival İstanbul 4.senesinde çıtayı daha da yükselterek globalleşiyor ve Avrupa'nın en önemli dans müziği festivalleri arasına giriyor.


Electronica Global Gathering Festival Istanbul
(17-18-19-08.2007)

CASSIUS
RICHIE HAWTIN
JUNIOR JACK & KID CREME
BLACK STROBE
STEVE ANGELLO & SEBASTIAN INGROSSO
YOJI BIOMEHANIKA
EDDIE HALLIWELL
ISOLEE
BOYS NOIZE
MATTHEW DEAR'S BIG HANDS
CEREAL KILLERS (ADA, METOPE, SID LE ROCK)
PENDULUM FEAT. SPMC
ZOMBIE NATION
MOTOR
ANDY MOOR
EXTRAWELT
JORIS VOORN
ONUR OZER

Diğer isimler yakında açıklanacaktır...
http://www.futuregeneration.net/


İsterseniz, Festival boyunca izleyeceğimiz bir kaç isime göz atalım ;)


Cassius - Toop ToopRichie Hawtin Live @ TimeWarpJunior Jack & Kid Creme Live @ GURU Nation Festival


Black Strobe Live @ Cabaret Voltaire in Edinburgh (Visuals by Berlingrad)Eddie Halliwell Live @ GodskitchenYoji Biomehanika Live @ Transmission Sydney 2006Extrawelt - SoopertrackHiç yorum yok: